Göz çevresi botoks uygulamaları

Göz çevresi botoks uygulamaları

Göz kapaklarımızın sürekli açılıp kapanması, gözde yer alan kasların hızlı bir şekilde çalışması sebebi ile göz çevresinde kırışıklıklar oluşabilmekte, bu kırışıkların giderilmesi içinde göz çevresi botoks uygulamaları yapılabilmektedir. Özellikle kaş arasındaki bölge ve gözlerin dış kenarında oluşan derin kırışıklar için botoks göz hastalıkları uzman hekimlerinin sıklıkla çözümlediği estetik sorunlar arasında yer almaktadır.

Göz çevresi botoks uygulamaları okuloplastik cerrahlarca yapılmalıdır.

Göz ve çevresi gerek anatomik gerek ise fizyolojik olarak oldukça hassas bir yapıya sahiptir. Konu görme olunca da yapılacak estetik müdahalenin konunun en uzmanınca yapılması önem kazanmaktadır. Bu anlamda estetik alanında deneyim kazanmış bir göz hastalıkları ve cerrahisi uzman hekimince (okuloplastik cerrah) göz çevresi botoks uygulamaları yapılması son derece önemlidir.

göz çevresi botoks uygulamaları
göz çevresi botoks uygulamaları

Okuloplastik latince okulo ve plastik kelimelerinin birleşmesi ile oluşmaktadır. okulo göz ile ilgili, plastik ise tıbbi terim olarak estetik dallarını ifade etmektedir. Okuloplasik cerrahinin konularından biri de göz çevresinde oluşan derin çizgilere yönelik botoks ya da alternatik tedavilerin uygulanabilirliğidir.

Göz çevresi botoks uygulamalarının uygulandığı dokuya sinir iletimi azalmakta ve iletim blokajı sağlanmaktadır. Bu enjeksiyon için uygulanan madde Clostridium Botilinum adlı bakteriden elde edilmektedir. Enjeksiyonluk ürün çizgili kaslara giden sinir iletiminin blokajını (nöromuskoler blokaj) sağlar.  Blokaj dokunun paralize olmasını sağlar ve bu durumda göz çevresinde oluşan derin çizgi ya da kırışıklığın kısa sürede kaybolmasını sağlamaktadır.

Özellikle halk arasında kazayağı kırışıklıkları ya da kazayağı çizgileri olarak adlandırılan gözlerin dış kısmında oluşan çizgi ya da kırışıklar kısa sürede botoks uygulamaları ile büyük oranla azalmaktadır. Bu da kişinin yüz görünümünün kırışıklıkların azalması ile birlikte daha genç bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

Göz çevresi için botoks uygulamaları konusunda iletişime geçmek istiyorsanız

Göz çevresi botoks uygulamaları okuloplastik cerrahlarca yapılması ve bu konuda göz hastalıkları uzman hekimlerinin seçimi çok önemli bir konudur. Bu alanda çalışmalarına devam eden Operatör Doktor Şeyda Atabay ile iletişime geçmek isterseniz 0-232-373-03-03 numaralı telefondan irtibata geçebilirsiniz. Alternatif olarak sitemizin iletişim bölümünden iletişim bilgilerinizi bırakıp sizlerle iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir