Göz kapağı düşüklüğü

Göz kapağı düşüklüğü

Göz kapaklarımız gözlerimiz dış etkenlerden koruyan önemli işlevleri olan dokulardan oluşmaktadır. Göz kapağı düşüklüğüne bakıldığında hem çevresel ve sosyal etmenler, hem de görme sorunları göz kapağı düşüklüğünün mutlaka tedavisinin gerçekleştirilmesini gerektirmektedir. Bu yazımızdan İzmir’de göz kapağı düşüklüğü tedavisi, İzmir göz kapağı düşüklüğü ameliyatı ve yöntemleri hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

Göz kapağı düşüklüğü neden oluşmaktadır?

Göz kapağı düşüklüğü temel olarak iki ayrı kısımda incelenebilmektedir. İlki herhangi bir kaza sonucu oluşan kaza ile meydana gelebilen ya da doğuştan olan düşüklüktür. İkinci temel düşünülen alan ise çevresel etmenler, alkol ve sigara kullanımı, yaşa ve ilaçlara bağlı etkenler vb. durumlar neden olabilmektedir.

Anahtar kelimeler: göz kapağı düşüklüğü izmir, göz kapağı düşüklüğü ameliyatı izmir

Göz kapağı düşüklüğü temel olarak rekonstrüktif bir sorun olsa da burada estetik bir kaygı da mutlaka mevcuttur. Göz kapağı düşüklüğünün bir diğer önemli durumu da görme sorunlarını da beraberinde meydana getirebilmesidir. Bu sebeple oluştuğu durumdan itibaren mutlaka bir göz hekiminde göz muayenesi gerçekleştirimelidir.

Göz kapağı düşüklüğü tedavisi 

Göz kapağı düşüklüğünün tedavisi blefaroplasti adı verilen göz kapağı ameliyatı ya da halk arasında bilinen göz kapağı estetiği ameliyatıdır. Genel olarak üst göz kapağı düşüklüğü meydana geldiği için ameliyatta üst göz kapağının cerrahisi şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Üst göz kapağı estetiği genel olarak alt göz kapağı estetiği cerrahisinden daha kısa süreli bir operasyondur ve gelişebilecek yan etkiler de daha azdır. Sebebi ise üst göz kapağı bölgesine nazaran alt göz kapağı bölgesinde daha çok damar ve sinir yapısının bulunmasıdır.

Göz kapağı düşüklüğü tedavisi için İzmir’de Op.Dr Şeyda Atabay ile irtibat kurabilirsiniz.

Göz kapağı düşüklüğü için Göz hastalıkları ve cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay kliniği ile 0-232-373-03-03 numaralı telefondan ya da 0-532 733-38-00 numaralı telefondan irtibat kurabilirsiniz. Göz kapağı düşüklüğü tedavisi için İzmir’de kliniği olan Op.Dr. Şeyda Atabay ile ilgili telefon numaralarını arayarak önce randevu almanız sonrasında göz muayenesi gerekmektedir. Doktorun tavsiyesi ve hastanın onayı vermesi sonrasında göz kapağı estetiği uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Sizler izmir göz kapağı düşüklüğü ya da göz kapağı düşüklüğü ameliyatı izmir gibi aramalar yapıyorsanız hemen yukarıdaki telefonlardan bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir